Son dakika: Altınordu Ligden Çekilme Kararı Aldı!

U 21 birinci Ligi’nin ilk yarısını lider konumda tamamlamasına rağmen Altınordu Futbol Kulübü, Ligden çekilme kararı ile gündeme bomba gibi düştü. PFDK yani Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu; Altınordu Futbol Kulübü U21 takımını 2.yarıda ilk hafta evindeki Balıkesirspor Baltok maçına çıkmaması sebebiyle hükmen 3 – 0 mağlu saymıştı. Bununla da yetinmeyen Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) Altınordu’nun 3 puanını da sildi. Federasyon tarafından 100 Bin TL ceza verilen Altınordu Futbol Kulübü, ilk kez lig’i yarıda bırakmıyor.

Yeterli Sayıda Futbolcusu Yok Diye Çekilme Kararı Aldı!

U 21 1’inci Ligi’nde ilk yarıda lider konumda olan Altınordu Futbol Kulübü, çekilme kararı ile son dakika haberlerde gündem oldu. Sezonun başında alt yapıdan 8, devre arasından ise 7 futbolcusunu pilot takım olan Niğde Anadolu Futbol Kulübü’ne kiralamıştı. Altınordu Futbol Kulubü bu karar sebebiyle ellerinde yeterli oyuncu kalmadığını açıkladı. Altınordu Futbol Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan ise; yetersiz sayıdaki futbolcusu ile Lige devam edemeyeceklerini ve bu sebeple de U 21 Ligi’nden çekildiklerini açıkladı. Bu açıklama üzerinde gözler Altınordu Futbol Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan’a çevrildi. Özkan; neden ligi yarıda bırakmak durumunda olduklarını ifade etti.

Sarı Lacivertli Kulübe 100 Bin TL Ceza!

Çok fazla futbolcusunu pilot takım Niğde Anadolu Futbol Kulübü’ne kiralayan Altınordu FK, Ligi tamamlayacak oyuncusu olmadığı için çekildiğini açıkladı. Seyit Mehmet Özkan; futbolcularının yetmeyeceğini açıklayıp Lig’i yarıda bıraktı. İzmir temsilcisi ise bu kararı sebebiyle Türkiye Futbol Federasyonu TFF tarafından 100 Bin TL cezaya çarptırıldı.

İlk Kez Çekilmiyor!

Altınordu Futbol Kulübü’nün U21 Ligi’nden çekilmesi ilk değil! Altınordu, 2015 ve 2017 seneleri arasında da takımda oynayan futbolcularını A takımına göndermişti. Aynı sebep yüzünden gene U21 Ligi’nden çekilmişti. Aynı hatayı tekrarlamaları üzerinde Türkiye Futbol Federasyonu TFF tarafından 100 bin TL ceza alan Altınordu, güven kaybetmeye başladı. İzmir merkezli Altınordu Futbol Kulübü; Süper Lig’in kurulduğu ilk sezonda da yer almış olan 16 takımdan bir tanesi olarak tanınıyor. Bakalım bu gelişme Futbol Bahisleri açısından nasıl bir etkisi olacak.